Knihy, ktoré je dobré aspoň raz v živote prečítať

03.11.2019

Knihy nielenže otvárajú bránu k múdrosti a rozširujú vaše obzory, robia nás aj lepšími ľuďmi, parádne si pri nich oddýchneme a zlepšujú kvalitu nášho života. V nasledujúcom zozname ti spoločne s ľuďmi z Martinusu prinášame tipy na knihy, ktoré ti pomôžu nielen sa skutočne zlepšiť v práci/v škole, ale aj lepšie pochopiť fungovanie firiem a procesov vo svete biznisu i ľudďoch samotných. 

Tony Hsieh: Štestí doporučeno (Delivering Happiness)

Skvelá kniha o príbehu firmy Zappos a jej CEO, Tonyho Hsieha. V nejednej oblasti sa ňou môžeš inšpirovať aj ty!

Výnimočná štúdia trvalo skvelých firiem a faktorov ich úspechu. Silno odporúčame!

Hádam každý sa niekedy dostane do situácie, kedy ho úlohy zavalia a nestíha jeden termín za druhým. Niekomu sa to stane zriedka, väčšine sa to deje pravidelne. GTD je jednoduchý spôsob ako robiť veci efektívne a bez stresu.

Inšpiratívna knižka o práci v malých firmách, rizikách ich premeny na väčšie a zbytočnosti mnohých korporátnych zvykov.

Zmena je ťažká. Táto kniha vysvetľuje dôvody a najmä dáva deväť veľmi užitočných tipov, ako prekonať prekážky brániace v zmene v akejkoľvek oblasti - v spôsobe zmýšľania ľudí a zákazníkov, aj vo vlastnom živote.

Príbehy firiem, ktoré vyznávajú slobodu v práci i podnikaní.

Akákoľvek kniha od Arielyho je dobrá, táto však otvára oči v mnohých oblastiach života.

Príbeh Amazonu, ktorý nám môže byť v mnohom inšpiráciou (a v mnohom možno výkričníkom).

Keď mi na človeku úprimne záleží, byť k nemu otvorený je to najcennejšie, čo pre neho môžem urobiť. Získate užitočné rady k vedeniu ľudí a nájdete súvis dvoch našich hodnôt - človečina a stále lepší.

Užitočná knižka, ktorá na príkladoch z praxe vysvetľuje princípy OKR, ktoré využívame aj pri našom plánovaní.Ak Ti padol niektorý z našich knižných tipov do oka, neváhaj a ponor sa do víru informácií a nových vedomostí, ktoré ťa privedú k lepšej orientácii na trhu práce a pomôžu na ceste k seba rozvíjaniu.


Ak Ti padol niektorý z našich knižných tipov do oka, neváhaj a ponor sa do víru informácií a nových vedomostí, ktoré ťa privedú k lepšej orientácii na trhu práce a pomôžu na ceste k seba rozvíjaniu.